روز ۱۳ آبان در آموزش و پرورش ایران چه جایی دارد؟

0

Playlists

Loading...
سلام و وقت همگی بخیر. با امید به این که تا این جای روز اوقات خوبی رو پشت سر گذاشته باشین به سراغ گزارش امروزمون میریم
امروز دور جدید تحریمهای آمریکا به مرحله اجرا دراومد. تحریمهایی که مدتهاست بحث داغ روز هستن و رژیم داره تلاش میکنه تاثیرات اون رو بی اهمیت جلوه کنه. اگر خبرها رو دنبال کرده باشین متوجه شدین که طی چند روز اخیر روحانی و جهانگیری چندین بار به صحنه اومدن تا اثبات کنن که با اجرایی شدن این تحریمها اتفاق مهمی نمیفته.
البته در نقطه مقابل خیلی از مهره های نظام هم هستن که این ادعا رو رد میکنن و نسبت به پیامدهای تحریمها ابراز وحشت میکنن یا هشدار میدن. مقاله (ادعاها و واقعیتها در مورد تحریم‌ها!) درباره این واکنشها و حقیقت پیامدهای تحریمها توضیح میده. جالب اینجاست که یکی از اصلیترین عوارض تحریم ها در همین جنگ و دعواها و اختلافات باندی خودش رو نشون میده که از علائم فاز پایانی نظامه.
الان چند ماهی هست که رژیم داره تلاش میکنه که با استفاده از اروپا، تحریمهای آمریکا رو دور بزنه. بارها هم پز انواع واقسام طرح هاش رو داده. اما حالا درست موقعی که تحریمها اجرایی شده، روزنامه های حکومتی از کیهان گرفته تا مردمسالاری شروع کردن به شکایت که چرا اروپا کاری نمیکنه؟
داستان چیه؟ آیا اروپا داره رژیم رو فریب میده و میخواد طبق تحریمهای آمریکا عمل کنه؟ یا اینکه میخواد تحریمها رو دور بزنه اما زورش نمیرسه؟ مقاله (سراب سازو کار ویژه اروپا ) به این سوالات پاسخ میده و ضمنا اشاره داره به شرکتها و بانکهایی که طی این مدت از ایران خارج شده ان.
سایت ایران آزادی هم مقاله ای منتشر کرده با عنوان ( تحریم نفتی و چشم‌انداز بحران‌های مالی نظام ایران )‌ که نگاهی داره به پیامدهای اقتصادی تحریمها برای رژیم آخوندی و روندی که آمریکا برای به صفر رسوندن صادرات نفت ایران در پیش گرفته.
در ادامه موضوع تحریمها و تاثیرات اون،‌سایت آمریکایی امریکن تینکر مقاله جالبی در رابطه با ادامه اعتصاب کامیونداران و همزمانی اون با تحریمها ی جدید منتشر کرده که سایت ایران آزادی گزارشی از اون رو بازتاب داده و عنوانش هست: همزمان با اعتراضات داخلی ایران، تحریم‌های آمریکا روی رژیم ایران چنگ می‌اندازد
ادامه دور چهارم اعتصاب کامیونداران پیام قوی ای برای دیکتاتور داره. پیام مردمی که از ظلم و ستم و تبعیض خسته ان و قصد کوتاه اومدن هم ندارن. دور جدید اعتصاب راننده های باغیرت ویژگی جدیدی که داره اینه که علاوه بر خواسته های برحق صنفی و مشکلات اونها ، خواهان آزادی کامیونداران دربند هم هست.
مقاله ( کامیون‌داران؛ گسترش، ضامن پیروزی اعتصاب )‌که در سایت مجاهد منتشر شده، نگاهی داره به این دور از اعتصابها و ترفند رژيم برای گروگان گیری معترضان که این روزها به نظر میرسه داره به عکس خودش تبدیل میشه.
از سال ۵۷ روز ۱۳آبان به‌عنوان «روز دانش‌آموز»شناخته میشه.هر چند که این گرامیداشت از طرف حکومت ولایت فقیه با هدف تبلیغ حکومت و محکم کردن قدرت مذهبی حاکمیت انجام میشه، اما علت این بزرگداشت یک واقعه مهم سیاسی و تاریخی در زمان دیکتاتوری شاهه
این واقعه که به سرکوب و کشتار دانش آموزان منجر شد اتفاقا نقش و اهمیت دانش آموز رو در ساختار فرهنگ کشور ما نشون میده.سایت مجاهد سلسله مقالاتی رو در چند قسمت با نام (در آموزش و پرورش ایران، دانش‌آموز ایران کجاست؟) منتشر کرده که پدیده‌یی به‌نام «دانش‌آموز» رو به‌مثابه یک قشر اجتماعیِ اثرگذار و تعیین‌کننده،معرفی میکنه.تا حالا ۴ قسمت از این مقاله منتشر شده و در پایان هر قسمت، سایر قسمت ها به شکل لینک در دسترس شما هستن.
صحبت از گسترش اعتصابها و اعتصاب بازاره. تیر ماه که دور قبلی اعتصاب بازار شروع شد،‌روزنامه کیهان در یک تیتر بی سابقه نوشت:امروز بازار پس از ۴۰سال بسته شد. بله این شوک درحالی به بازار وارد شد که هیچ کس فکر نمیکرد چنین آتشی زیر خاکستر بازار نهفته باشه
اعتصاب سراسری بازار سیلی محکمی به بناگوش تمامیت نظام بود. به همین دلیل سایت مجاهد مقاله ای تحت عنوان (نقش بازار در مبارزه با دیکتاتوری) منتشر کرده که نگاهی داره به تاریخچه، نقش و جایگاه بازار و کارکردهای اون در قیام سراسری مردم ایران.
با کشف یک سوءقصد تروریستی اخیر رژیم در دانمارک ، در حال حاضر خیلی از کارشناسان مسائل ایران به‌درستی فکر میکنن که خامنه‌ای در سایه سیاست مخرب مماشات، میدان رو برای صدور تروریسم مناسب دونسته
سایت همبستگی ملی در همین رابطه مقاله ای منتشر کرده که عنوانش هست :‌(ماشین تروریسم رژیم در خاک اروپا ) که نگاهی داره به طرحهای تروریستی اخیر رژیم ، ابعاد دستگیری مهره های رژیم و تاثیرات اون در روابط رژیم با اروپا.
حالا که صحبت از طرحهای تروریستی رژیم شد جاداره که اشاره ای هم داشته باشیم به کنفرانس مطبوعاتی ای که در دفتر شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن برگزار شد. این کنفرانس شبکه تروریستی رژیم آخوندی و طرح‌های توطئه‌های تروریستی رژیم در اروپا و آمریکا طی دو سال گذشته رو افشاکرد.
سایت همبستگی ملی گزارشی از این کنفرانس منتشر کرده که عنوانش هست:‌(کنفرانس مطبوعاتی در افشای شبکه تروریستی رژیم در اروپا و آمریکا)پیشنهاد میکنم حتما نگاهی به این گزارش بندازین تا با ابعاد تروریسم آخوندها بیشتر آشنا بشین.
خب دوستان، متاسفانه وقتمون درهمینجا به پایان میرسه. امیدوارم که گزارش امروزمون مورد توجه تون قرار گرفته باشه و ازتون دعوت میکنم که در بخشهای بعدی با ما همراه باشین. فعلا خدانگهدار و موفق باشین.