اولین بخش خبری دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۷: تجمع اعتراضی مردم و دانشجویان در اطراف دانشگاه تهران

0

Playlists

Loading...
فراخوان تجمع برخی از دانشجویان دانشگاه تهران در همبستگی با اعتراضات دانشجویان واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد، تبدیل به تجمع اعتراضی تعدادی از مردم و دانشجویان در اطراف دانشگاه تهران و خیابان‌های منتهی به میدان انقلاب شده است.

براساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی همزمان با حضور معترضان تعدادی یگان ضد شورش نیروی انتظامی هم در مقابل دانشگاه تهران و میدان انقلاب حاضر بوده‌اند.

برخی از رسانه‌های ایران گزارش کرده‌اند که این تجمع پایان یافته و خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعلام کرده که "کسی بازداشت نشده است."

فراخوان دانشجویان دانشگاه تهران از دانشجویان این دانشگاه و سایر دانشگاهها دعوت کرده بود تا امروز (دوشنبه ۱۰ دی) در دانشگاه تهران حاضر شوند.

http://www.bbc.com/persian/iran-46721747

توضیحات تازه فرماندهان در مورد عملیات کربلای چهار

واکنش غیرمنتظره افکار عمومی به توییت محسن رضایی، فرمانده پیشین سپاه پاسداران ایران، او را به پاسخگویی واداشت. آقای رضایی، با حضور در یک برنامه تلویزیونی گفت که در انتخاب کلمات برای توییتش دقت کافی نکرده و عملیات کربلای چهار، عملیات اصلی بوده، نه عملیات فریب! آقای رضایی در حساب توئیترش نوشته بود: عملیات کربلای چهار برای فریب دشمن انجام شد... با عملیات کربلای چهار به دشمن وانمود کردیم که عملیات سالانه ما تنها همین بوده است... توییتی که واکنش بسیاری از کاربران را در پی داشت، از حسام الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهوری -که خواستار پاسخگویی به پرسش‌های مطرح دربارهٔ «رازهای سربه‌مهر» جنگ ایران و عراق شد- تا آسیه باکری، فرزند حمید باکری، از فرماندهان کشته شده جنگ ایران و عراق- که خواستار سکوت آقای رضایی شده!


اینستاگرام: https://www.instagram.com/bbcpersian
فيسبوک: https://www.facebook.com/bbcpersian
وبسايت ما: http://www.bbc.co.uk/persian/
توييتر: https://twitter.com/bbcpersian
#BBCPersian